כמה גלילים של טפטים תצטרכו?

האמת שזו אחת השאלות הטריקיות יותר והיא תלויה בגודל החדר וגם בתבנית העיצובית שבחרתם. לדוגמה, אם אתם תולים תבנית שדורשת התאמה מדויקת אזי תצטרכו פחות גלילים משימוש בטכניקות כגון ירידה בחצי בתום כל מקטע. ישנם מחשבונים שניתן למצוא באינטרנט וגם בחנויות המובילות לטפטים שיעזרו לכם לחשב את מספר הגלילים הספציפי לתבנית שבחרתם. בחללים מורכבים יותר אין ברירה אלא להיעזר ביועץ מקצועי עם ניסיון שיוכל לסייע לכם להעריך כמויות על פי הגדלים והתבנית שבחרתם.

אילו סוגי תבניות ניתן לבחור לרוב?

ישנו סוג שמכונה סוג לא ארוג או טפטים לא ארוגים, כלומר טפטים מעוצבים שהם שילוב של סיבים טבעיים וסינטטיים. הייחודיות שלהם היא בכך שהם לא מחייבים טבילה בדבק לפני השימוש בניגוד לטפטים מסורתיים.  החיסכון בצורך לטבול את הטפטים לפני השימוש מקל מאוד לא רק בהתקנת הטפטים אלא גם בהסרתם. ניתן פשוט למרוח את הדבק על הקיר ולתלות את הטפט. מתי בוחרים את סוג הטפטים הזה בדרך כלל? כאשר רוצים את היתרונות של טפט מבחינה ויזואלית אך לא במחיר התעסקות גבוה מדי.

הסוג השני הוא הטפטים המסורתיים שהיתרונות המרכזיים שלו נובעים מהחומר העדין שעליו הוא מודפס המאפשר הצגת תבניות עדינות ומדויקות אך מחייב כאמור את הטבילה של הטפט בדבק לפני השימוש כדי לגרום לו להתרחב לגודל הרצוי שלו. בנוס, טפטים אלו הם לרוב מצופים, מה שמספק להם שכבת הגנה נוספת והופך אותם לניתנים לשטיפה. לרוב הולכים על טפטים אלו במסגרת תקציב מצומצמת או פשוט מתוך אהבה לטפטים מסורתיים אבל כאמור יש לקחת בחשבון את תוספת היגיעה בהתקנה.

לכל אחד מהסוגים הללו פותחה גם אפשרות מתקדמת להדבקת מגנטים הגורמת לטפט להיות מורכב משלוש שכבות: המגנט הגדול עצמו שאותו מדביקים כנגד הקיר, שכבה אמצעית מבודדת ושכבה חיצונית שהיא הטפט החיצוני עצמו. כמובן מגנטים אינם רלוונטים עבור טפטים לארונות. חשוב מאוד לקחת את הזמן ולאפשר לדבק להתייבש בין הדבקה להדבקה של כל שכבה. לאחר סיום ההדבקה תמצאו את עצמכם עם קיר מגנטי שניתן להדביק עליו מגנטים שונים בדומה למקרר. מדובר בטפט שיכול להפוך כל חדר ילדים או גן ילדים לאטרקציה מגניבה.