טעויות שכיחות בטיפוח העור

בעבר טיפוח עור היה כולל שטיפת הפנים ואולי מסכת פנים פעם בתקופה עם קרם לחות בסיסי לתחזוק הפנים בין לבין. היום כבר כל אישה שנייה עושה מתיחת פנים בחוטים. פעם לכל אישה היה ידע בסיסי בטיפוח והיום כל אחת מומחית ויודעת הכל על הזרקת בוטוקס. ועכשיו ברצינות – במציאות של היום עם הטכנולוגיה המתקדמת ופלאי הרפואה, עם הידע והגישה שיש לנו לחומצות שונות ולויטמינים וחומרים פעילים נוספים אפשר לומר כי טיפוח עור הפך לסוג של מקצוע. דווקא שפע המוצרים לעיתים מבלבל או גורם ליצירת שגרות טיפוח יומיות מורכבות או עמוסות מדי. בחזית המקצוע הזה נמצאים דרמטולוגים, רופאי עור, שהמקצוע שלהם הוא להבין מה הכי טוב לעור שלך ומה עלול לגרום לו לסבול לחינם.

חלק מהדרמטולוגים מציינם כי העובדה שאנו משתמשים ביותר מדי מוצרים יכולה להיות לרעתנו ולהתבטא בפריצה פתאומית של פצעי אקנה או גירוי פתאומי של העור. בדרך כלל מופיעה בעיה קטנה שאנו נוטים להגיב אליה בקיצוניות ועם שימוש בחומרים שונים מה שמביא לגירוי יתר של העור שכבר יצא מאיזון ולתגובה קיצונית. ההמלצה במקרים רבים היא בדיוק הפוכה – תנו לעור להירגע בעצמו, עזרו לו עם חומרים שמסייעים להרגיע אך גם בכמות מנונה ומוגבלת ופשוט אפשרו לגוף שלכם לחזור לאיזון שלו בעצמו.

טעות נוספת שרובנו עושים מתוך הסתמכות יתר על מוצרים מלאכותיים היא לוותר על ניקוי הפנים לפני שינה. אנו חשופים במהלך היום לכל כך הרבה לכלוך וזיהום שמצטברים לצד האיפור והקרמים לשכבה לא נעימה של רעל על העור. אמנם מומלץ לנקות את העור פעמיים ביום ואפילו פעם שלישית אם הזעתם או הלכתם לאימון גופני. המפתח הוא לא לייבש את העור בתהליך ולא למנוע ממנו שמנים הכרחיים ונחוצים אלא למצוא את האיזון הנכון לבריאות עור הפנים שלכם.

טעות אחרונה נוספת שארצה לציין ושועלה בשיחות עם דרמטולוגים היא הימנעות מניקוי הצוואר. במקרים רבות הטיפוח נעצר בקו הלסת ואינו גולש לצוואר ועד לקו החזה – חשוב מאוד לפנק גם את הצוואר שלכם בטיפוח. שמירה על לחות, הזנת ויטמנים, ניקוי, הגנה מהשמש – כולם הם טיפולים שהכרחיים גם לעור הצוואר. חבל שהפנים שלכם תהיינה במצב טוב ואילו הצוואר יראה מבוגר במספר רב יותר של שנים.