זוגיות טובה נבנת מויתורים הדדיים ומרצון משותף

כאשר המודעות לכך היא מילת המפתח, היא  נבנת מצורך ממשי של השניים לצאת מתוך עצמם  אחד כלפי השני ,כי ברגע שכל צד נמצא בתוך האגו שלו הפתיחות לכך לא מתאפשרת ומתוך הכרת הרע מתעורר חיסרון לתיקון ושיפור תוך ידיעה ברורה שכל צד מותר לשני.

החשיבות לכך היא רבה כי זה משפיע על חינוך הילדים, העברת מסרים ברורים שהילד גודל ומתחנך על ידם. ילד שרואה הורים שלא מכבדים אחד את השני  ולא מעריכים  ומתעלמים, זה מזה סופג   וסובל מזה , יחד עם זאת אין אפשרות.לחנך לטוב אם ההורה בעצמו לא נותן דוגמה אישית מותאמת. לכן הציפיות שיגדל ילד עם ערכים ומוסר עלולים להיתבדות

יתרה מזאת יחסים טובים בין בני זוג הם כמו מעגלים שמשפיעים על החיים בכלל , אם אני יוצרת לי מעגל אישי טוב בתוך המשפחה אני מסוגלת לצאת החוצה למעגלים חברתיים נוספים כי זה גרעין שמהווה עבורנו יכולת תקשורת בין אישית ומציאת פיתרונות.

אפילו הקונפליקטים בני לבין עצמי נפתרים אני  מקבלת  אחיזה ובטחון אישי שבו אני מעריכה את עצמי מתוך קשר חם שבניתי עם בן זוגי…

לכן חשוב להבין שכל אדם באשר הוא צריך להיות מודע לחשיבות היחסים הטובים עם בן זוגו, דבר שיביא אושר חיוניות , שמחה ואפילו הערכה עצמית , ולימוד קבלת האחר תוך השפעה על כל בני המשפחה.